Będzie remont dworca PKP w Kamiennej Górze

Burmistrz Janusz Chodasewicz podczas konferencji prasowej przekazał najnowsze informacje w sprawie budynku dworca PKP w Kamiennej Górze. W środę burmistrz spotkał się z prezesem PKP w Warszawie, wcześniej rozmawiał z wiceprezesem PKP w Jakuszycach i  we Wrocławiu z przedstawicielami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP.

Burmistrz poinformował, że kamiennogórski dworzec został ujęty w programie remontu dworców na lata 2023-2027. W tym przypadku PKP S.A. we własnym zakresie dokona generalnego remontu tego zabytkowego budynku.

– Zakładamy, że będą tam instytucje nasze, miejskie. Takie mamy założenie i taki jest też warunek wstępny, że dworzec musi być użytkowany. […] My jako samorząd weźmiemy go w dzierżawę. W jakiej części to będzie zależało od rozmów z koleją. Kolejarze zostawią sobie prawdopodobnie niewielką część na obsługę ruchu pasażerskiego. […] Niebawem podpiszemy list intencyjny, w którym zobowiążemy się do dzierżawy tego obiektu na jakiś okres. – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Przypominamy, że PKP przygotowuje się do drugiej edycji ogólnopolskiego programu remontu dworców. Obecnie jest realizowana pierwsza edycja na lata 2016-2023. W kolejnej edycji programu w całej Polsce zostanie zmodernizowanych lub powstanie od podstaw 150 obiektów. Wśród tych obiektów znajdują się te, które posiadają walory zabytkowe i są objęte ochroną konserwatorską.

– Mam pewne pomysły, ale będę chał je skonsultować z radnymi i z mieszkańcami, aby wypracować jakiś konsensus, co do tego, co ma się tam pojawić. – dodał burmistrz Janusz Chodasewicz.

Wszystko wskazuje na to, że kamiennogórski dworzec nabierze blasku. Przemysław Babczyński – Dyrektor i Pełnomocnik Zarządu PKP S.A. ds. Obrotu i Zarządzania Nieruchomościami na spotkaniu, które odbyło się 28 lutego br. w Kamiennej Górze również przekonywał lokalnych działaczy kolejowych, że kamiennogórski dworzec znajdzie się w Programie Inwestycji Dworcowych, o czym informowaliśmy tutaj.

Wideo: RelacjeRegionalne.pl

Share

Zobacz inne

Leave a Comment