Dzień Edukacji Narodowej – ZSZiO w Kamiennej Górze

W dniu 13 października 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obchody z powodu pandemii konronawirusa były skromniejsze niż zazwyczaj.

Dzień Edukacji Narodowej to najważniejsze święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom, za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, przyznawane są m.in. nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W bieżącym roku wyróżnieniem tym uhonorowano dwie nauczycielki z Kamiennej Góry.

Nagrodzone zostały:

– Bożena Drożdżowska – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze,
Elżbieta Syrek – Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze.

W uznaniu za zasługi dla oświaty zostały także przyznane nagrody Starosty Kamiennogórskiego. W bieżącym roku nagrodzone zostały: Katarzyna Winiarska-Werbel oraz Sylwia Oleksy.

Nagrody Dyrektora otrzymali:

Kowalski Jerzy
Białkowska-Mankiewicz Anita
Borkowska Danuta
Cedzidło Małgorzata
Cierpikowska Sylwia
Długosz Agnieszka
Gęborys Adrianna
Kordzikowska Karolina
Majak Violetta
Nackowska Marta
Olejnik Dziura Blandyna
Sosnowski Sławomir
Stawiarska Anna
Ulatowska Magdalena
Urbanowicz Renata
Wyrostek Jacek

Życzenia pracownikom oświatowym złożyli również starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys i wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska.

Po raz pierwszy przyznano również stypendia w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych dla młodzieży w Powiecie Kamiennogórskim o nazwie AMBASADOR ZIEMI KAMIENNOGÓRSKIEJ”. Stypendium naukowe otrzymała uczennica Julia Czoch.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia. 

Zobacz inne

Leave a Comment