Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie

Dnia 6 lipca 2017 roku odbyła się wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Tego dnia na placu Krasińskich w Warszawie wygłosił przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego. Prezydent Donald Trump przyleciał do Warszawy w związku ze szczytem państw Trójmorza.

Nie ulega wątpliwości, że wizyta prezydenta USA w Polsce jest i będzie największym wydarzeniem politycznym br.
Portal czadrow.pl był obecny w Warszawie podczas przemówienia Donalda Trumpa. Zapraszamy do naszej fotorelacji z tego wydarzenia.Przemówienie wygłoszone na placu Krasińskich było bardzo żywiołowo odbierane przez bardzo licznie zebraną publiczność, w zdecydowanej większości zwolenników partii politycznej PiS. Nie obyło się jednak bez sytuacji kontrowersyjnych. Swoją kontrmanifestację w związku z wizytą w Polsce Donalda Trumpa (przy punkcie kontrolnym Secret Service) prowadziła spora grupa osób zorganizowana m.in. przez partię Razem pod przewodnictwem Adriana Zandberga. Uczestnicy protestu przekrzykiwali się z bardzo liczną grupą oczekujących na wejście na plac Krasińskich. Aby nie dopuścić do większego zagrożenia obie grupy zostały odgrodzone przez Policję. Nieprzyjemnym i niekulturalnym zachowaniem podczas przemówienia Donalda Trumpa było również buczenie i okrzyki m.in. „Bolek” pod adresem prezydenta Lecha Wałęsy, od których nie mogli się powstrzymać niektórzy zwolennicy partii PiS.

Towarzyszącą imprezą do wizyty Donalda Trumpa był polsko-amerykański piknik na błoniach Stadionu Narodowego. Organizatorem imprezy było Ministerstwo Obrony Narodowej, Ambasada USA w Warszawie oraz PGE Narodowy. Piknik został uroczyście otwarty przemówieniem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Podczas ceremonii otwarcia obecny był również porucznik Karol Cierpica, który został ranny w 2013 roku podczas ataku na bazę Ghanzi.

Osoby uczestniczące w pikniku miały do dyspozycji bardzo wiele atrakcji, o które zadbali m.in. członkowie Chorągwi Husarskich Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz stowarzyszenia związane z husarią. Przygotowane były stoiska m.in. przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierzy jednostek Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej oraz zaprezentowane nowoczesne uzbrojenie i sprzęt. Nie obyło się również bez spektakularnego przelotu myśliwców.

Pomijając podziały polityczne wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie oraz imprezy jej towarzyszące były bardzo udane i zapewne na długo zostaną w pamięci uczestników tego wydarzenia.

Zapraszamy do naszej relacji.
Więcej relacji politycznych dostępnych w tagach polityka.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie”

Leave a Comment