Bieg Zdobywca Góry Parkowej przeniesiony na jesień

Zaplanowany na 18 kwietnia 9 bieg „Zdobywca Góry Parkowej” w Kamiennej Górze został przeniesiony na jesień. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce Urząd Miasta w Kamiennej Górze zamierza zorganizować tę imprezę we wrześniu tego roku.

– Ze względu na konieczność minimalizowania zagrożenia rozpowszechniania się epidemii koronawirusa podjąłem decyzję o zmianie terminu imprezy – mówi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. – Zdrowie zawodników i widzów jest dla nas najważniejsze – dodaje.

Dotąd kilkanaście polskich miast z uwagi na bezpieczeństwo zdecydowało, że nie odbędą się biegi, targi i inne imprezy masowe. Odwołano m.in. poznański półmaraton, który miał odbyć się 5 kwietnia. Nie odbędzie się również XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination, którą zaplanowano 23-25 marca we wrocławskiej Hali Stulecia.

Dotąd odnotowano w Polsce 16 osób zakażonych koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski informuje jednak, że w najbliższych dniach należy się spodziewać szybkiego wzrostu liczby potwierdzonych przypadków zachorowań.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment