Areszt dla zabójcy brata pod Lubaniem

28 stycznia 2020 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło 25 stycznia 2020 roku pod Lubaniem.

Do zbrodni doszło w jednym z mieszkań na terenie miejscowości Zaręba, w którym przebywało wówczas kilku mężczyzn spożywających alkohol. W trakcie spotkania 56-letni Waldemar B. ugodził nożem swojego brata Piotra B. w okolice klatki piersiowej powodując jego zgon.

Na miejsce została wezwana Policja oraz Pogotowie ratunkowe.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Waldemar B. przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia.

Następnie skierowano do Sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Waldemar B. był już oskarżony o podobny czyn w 2010 roku. Wówczas również śmiertelnie ugodził on nożem swojego innego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał, że wymieniony działał w warunkach przekroczenia dozwolonych granic obrony koniecznej i skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji obrońcy oskarżonego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił go jednak od popełnienia zarzucanego mu czynu.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment