Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zanussim

10 września 2017 roku miał miejsce ostatni dzień siódmej edycji Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski.

Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski to największe kulturalne wydarzenie kina w naszym regionie. Corocznie w Sokołowsku w niezwykłej atmosferze spotykają się filmowcy, współpracownicy, przyjaciele, rodzina Krzysztofa Kieślowskiego i pasjonaci jego twórczości.

Podczas tej kilkudniowej imprezy odbywają się spektakle, projekcje filmów i panele dyskusyjne z udziałem przyjaciół reżysera oraz gości specjalnych.

Jednym z ciekawszych punktów programu pierwszego dnia festiwalu był recital Nie tylko o miłości Zbigniewa Zamachowskiego – aktora filmowego i teatralnego, autora muzyki i tekstów piosenek, jednego z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia.

Dnia 8 września odbyło się m.in. forum im. Krzysztofa Kieślowskiego: O sztuce ironii i humoru w filmie z udziałem Kazimierza Kutza – reżysera filmowego, teatralnego i telewizyjnego, scenarzysty oraz polityka, Krzysztofa Piesiewicza – przyjaciela Krzysztofa Kieślowskiego, twórcy lub współtwórcy scenariuszy do wielu jego filmów oraz dr. Tomasza Kozłowskiego. Forum prowadziła Dorota Paciarelli. Relacja dostępna tutaj.

Dnia 10 września w Kinoteatrze Zdrowie miało miejsce m.in. spotkanie z Krzysztofem Zanussim – reżyserem i scenarzystą filmowym, teatralnym i telewizyjnym, producentem filmowym, publicystą, pedagogiem oraz filozofem. Spotkanie prowadził Łukasz Maciejewski – krytyk filmowy i teatralny. Relacja dostępna poniżej.

Festiwal ma na celu pokazanie twórczości jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalną wrażliwość. Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego.

Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski odbywa się pod patronatem honorowym żony reżysera, Pani Marii Kieślowskiej. To szczególne, kulturalne wydarzenie jest organizowane w Sokołowsku, rodzinnym mieście reżysera.

Wszystkie nasze reportaże dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zanussim”

  1. […] à Kieślowski 2017 – spotkanie Kutz, Piesiewicz 7. Hommage à Kieślowski – spotkanie z Zanussim Hommage à Kieślowski 2016 Hommage à Kieślowski 2015 Hommage à Kieślowski 2014 Hommage […]

Leave a Comment