Hommage à Kieślowski 2017 – spotkanie Kutz, Piesiewicz

Ruszyła siódma edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski.

Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski to największe kulturalne wydarzenie kina w naszym regionie. Corocznie w Sokołowsku w niezwykłej atmosferze spotykają się filmowcy, współpracownicy, przyjaciele, rodzina Krzysztofa Kieślowskiego i pasjonaci jego twórczości.

Festiwal potrwa do 10 września 2017 roku, gdzie o godz. 20:00 zostanie oficjalnie zamknięty.

Podczas tej kilkudniowej imprezy odbywają się spektakle, projekcje filmów i panele dyskusyjne z udziałem przyjaciół reżysera oraz gości specjalnych.

Jednym z ciekawszych punktów programu pierwszego dnia festiwalu był recital Nie tylko o miłości Zbigniewa Zamachowskiego – aktora filmowego i teatralnego, autora muzyki i tekstów piosenek, jednego z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia.

Dnia 8 września odbyło się m.in. forum im. Krzysztofa Kieślowskiego: O sztuce ironii i humoru w filmie z udziałem Kazimierza Kutza – reżysera filmowego, teatralnego i telewizyjnego, scenarzysty, polityka oraz Krzysztofa Piesiewicza – przyjaciela Krzysztofa Kieślowskiego, twórcy lub współtwórcy scenariuszy do wielu jego filmów. Forum prowadziła Dorota Paciarelli – dyrektor artystyczna festiwalu i współpracowniczka Krzysztofa Kieślowskiego.

Festiwal ma na celu pokazanie twórczości jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalną wrażliwość. Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego.

Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski odbywa się pod patronatem honorowym żony reżysera, Pani Marii Kieślowskiej. To szczególne, kulturalne wydarzenie jest organizowane w Sokołowsku, rodzinnym mieście reżysera.

Wszystkie nasze reportaże dostępne tutaj.

Zapraszamy do poniżej galerii ze spotkania z udziałem Kazimierza Kutza i Krzysztofa Piesiewicza.

Zobacz inne

3 Thoughts to “Hommage à Kieślowski 2017 – spotkanie Kutz, Piesiewicz”

  1. […] Hommage à Kieślowski 2017 – spotkanie Kutz, Piesiewicz […]

  2. […] Hommage à Kieślowski 2017 – spotkanie Kutz, Piesiewicz 7. Hommage à Kieślowski – spotkanie z Zanussim Hommage à Kieślowski 2016 Hommage à Kieślowski 2015 Hommage à Kieślowski 2014 Hommage à Kieślowski 2013 (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Komunikatykieślowski […]

  3. […] Dnia 8 września odbyło się m.in. forum im. Krzysztofa Kieślowskiego: O sztuce ironii i humoru w filmie z udziałem Kazimierza Kutza – reżysera filmowego, teatralnego i telewizyjnego, scenarzysty oraz polityka, Krzysztofa Piesiewicza – przyjaciela Krzysztofa Kieślowskiego, twórcy lub współtwórcy scenariuszy do wielu jego filmów oraz dr. Tomasza Kozłowskiego. Forum prowadziła Dorota Paciarelli. Relacja dostępna tutaj. […]

Leave a Comment