Przebudowa ul. Dworcowej w Marciszowie

Wójt Gminy Marciszów informuje, że z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina otrzymała zapewnienie o dofinansowaniu przebudowy układu drogowego przy ul. Dworcowej w Marciszowie. Wysokość dofinansowania dla gminy wynosi 854. 455,47 zł. Dotychczas gmina zleciła opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stanowiącego koncepcję rozwiązań i podstawę wykonania ostatecznej dokumentacji i przeprowadzenia przebudowy. Prezentujemy wypracowaną koncepcję graficzną planowanej przebudowy. W ramach inwestycji zakłada się przebudowę istniejącego odcinka drogowego ul. Dworcowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 328 (od poczty) w kierunku gminnej bazy transportowej oraz przebudowę placu przed dworcem kolejowym. Będący w realizacji program funkcjonalno-użytkowy…

Pokaż więcej

Budżet Obywatelski 2023

Mieszkańcy Kamiennej Góry już po raz siódmy zdecydują, na co przeznaczyć środki w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację zwycięskiego projektu przeznaczono 150 tys. złotych. Projekty można składać od 15 do 30 czerwca 2022 roku. Ich autorami mogą być osoby, które ukończyły 16 lat. Każdy zgłaszający musi zebrać minimum 18 podpisów z poparciem swej inicjatywy. Zakwalifikowane projekty zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, które odbędzie się jesienią. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w 2023 roku.Szczegóły i formularze niezbędne do składania projektów tutaj.

Pokaż więcej

Piosenka od serca

Przy skwerze im. Langhansa w Kamiennej Górze odbyła się dziś (poniedziałek, 13 czerwca) premiera „Piosenki od serca”, którą wykonali uczniowie kamiennogórskiego Liceum Ogólnokształcącego. Jest to kolejna akcja zorganizowana na rzecz i wspólnie z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przypominamy, że z początkiem roku odbyło się podsumowanie akcji „Książka od Serca”. Reportaż fotograficzny prezentowaliśmy tutaj. Piosenka opowiada o zaangażowaniu wolontariuszy w ideę hospicyjnej opieki, którzy napisali tekst, a uczniowie kamiennogórskiego liceum skomponowali muzykę. Premierowa prezentacja odbyła się z udziałem najmłodszych kamiennogórzan.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Burze z gradem stopień: 1 prawdopodobieństwo: 80% Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ważne: Od: 2022-06-13 09:00 Do: 2022-06-13 18:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej