Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 10-letnij dziewczynki

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristyny w miejscowości Mrowiny (niedaleko Świdnicy) został zatrzymany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzany ma 22 lata i pochodzi z innej miejscowości, co zamordowana dziewczynka. Przypominamy, że nad sprawą pracowali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami ze Świdnicy. Wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone były pod nadzorem Prokuratury, o czym informowaliśmy wcześniej.

Pokaż więcej

Zespół Krąg wystąpi podczas Krze-Show-Time 6

Przypominamy, że 21 czerwca 2019 roku odbędzie się szósta edycja Krze-Show-Time – sztandarowej imprezy rozrywkowo-kulturalnej organizowanej przez Gminę Kamienna Góra wspólnie z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym. W ramach wydarzenia odbędzie się Noc Świętojańska z udziałem Zespołu Tanecznego Krąg ze Świdnicy. Grupa jest wielokrotnym laureatem festiwali krajowych i zagranicznych. Zespół ponownie zaprezentuje wspaniałe widowisko taneczne. Przypominamy, że niepowtarzalnych emocji dostarczył podczas Krze-Show-Time 4. Po widowisku uczestnicy Nocy Świętojańskiej udadzą się nad pobliską rzekę puszczać wianki na wodzie.

Pokaż więcej

Mescalero zagra na Krze-Show-Time 6

Przypominamy, że 21 czerwca 2019 roku odbędzie się szósta edycja Krze-Show-Time – sztandarowej imprezy rozrywkowo-kulturalnej organizowanej przez Gminę Kamienna Góra wspólnie z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym. Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. koncert zespołu Mescalero, którego muzyka jest mocno osadzona w korzeniach rock’n’rolla, hard rocka, ostrych brzmień łączących tradycję z nowoczesnością. „Facetów coraz mniej” to debiutancki ale jednocześnie dojrzały muzycznie album wrocławskiej grupy Mescalero, który będzie można usłyszeć podczas Krze-Show-Time 6. Kilkanaście rockowych utworów, które mimo „apokaliptycznego” tytułu całości, z pewnością ucieszą niejedno ucho miłośników mocnego grania.

Pokaż więcej

Gazowanie kościoła w Krzeszówku

W dniach 8-12 lipca 2019 roku w kościele pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku zostanie przeprowadzona fumigacja. Fumigacja (gazowanie) to skuteczny i najczęściej stosowany sposób na zwalczanie szkodników drewna. Dzięki tej metodzie zapobiega się żerowaniu owadów niszczących strukturę ołtarzy, organ i pozostałego drewnianego wyposażenia świątyni. W okresie gazowania kościoła przebywanie w obiekcie jest zabronione. Świątynia zostanie na około dwa tygodnie całkowicie wyłączony z użytku.

Pokaż więcej

Leśny Zakątek w Krzeszowie

Prezentujemy stan prac budowlanych Leśnego Zakątka w Krzeszowie. Na placu powstała już leśna kawiarenka, stanowiska do gier, zamontowano również tablicę. Wszystkie elementy przeznaczone są do swobodnych zabaw dzieci. Przypominamy, że 1 czerwca na terenie Leśnego Zakątka zorganizowany został Dzień Dziecka. Nasza relacja dostępna tutaj. Wpisy dotyczące inwestycji w tagach leśny zakątek.

Pokaż więcej

VIII Sesja Rady Gminy Kamienna Góra

W dniu 26 czerwca 2019 roku o godzinie 9:30 w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Krzeszowie ul. Kalwaria 1, 58-405 Krzeszów odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy Kamienna Góra. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji.2. Informacja o protokole z poprzedniej sesji.3. Informacja Wójta Gminy z bieżącej działalności w zakresie istotnych spraw gospodarczychi społecznych oraz Przewodniczącego Rady w zakresie podejmowanych działań w okresiemiędzysesyjnym.4. Raport o stanie Gminy Kamienna Góra.5. Debata nad Raportem.6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy wotum zaufania.7. Przyjęcie Sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2018 rok…

Pokaż więcej

Pieniądze dla Kamiennej Góry

Przypominamy, że Kamienna Góra startuje w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dotyczy on szeroko rozumianej rewitalizacji miasta. Jedną z możliwości poprawy warunków życia w mieście jest np. rewitalizacja zalewu. Istnieje możliwość pozyskania dużych środków na ten cel. Jednym z warunków, by się o nie ubiegać jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dotyczącego oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym. Pytania w ankiecie dotyczą występowania oraz natężenia negatywnych zjawisk. Odpowiadając na nie prosimy o stwierdzenie, czy podany problem występuje w naszym mieście. Jeżeli nie występuje, prosimy…

Pokaż więcej