Znaleźli kartę bankomatową i wypłacili ponad 20 tys. zł

Znaleźli kartę debetową, którą w jednym z wałbrzyskich sklepów zgubiła 80-letnia kobieta, a następnie wypłacali pieniądze w bankomatach na terenie Wałbrzycha. Dwoje wałbrzyszan w wieku 45 i 63 lat pobrało łącznie ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali sprawców i odzyskali w blisko 9 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca br. 80-letnia mieszkanka Wałbrzycha zgubiła kartę bankomatową. Zorientowała się jednak o tym dopiero po czasie, kiedy chciała zapłacić w sklepie za kolejne zakupy. Okazało się, że jej konto bankowe zostało wyczyszczone, a nieznane wtedy osoby skorzystały z okazji i wykradły z niego ponad 20 tysięcy złotych.

Tożsamość przestępców ustalili ostatecznie policjanci zespołu operacyjnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Podejrzani zostali zatrzymani w miniony poniedziałek wieczorem na terenie Wałbrzycha.

Podczas czynności procesowych sprawcy przyznali się do 22-krotnej wypłaty pieniędzy z bankomatów na terenie całego miasta. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania sporej sumy pieniędzy, bo aż 8900 złotych. Resztę gotówki przestępcy zdążyli już spożytkować, między innymi na zakup alkoholu. 

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply