Zespół TGD wystąpił w krzeszowskiej bazylice

W dniu 26 lipca 2019 roku w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie odbył się koncert zespołu TGD. Publiczność wypełniła po brzegi wnętrze bazyliki. W koncercie uczestniczyła również wiceminister Marzena Machałek wspólnie z samorządowcami.

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.
Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncertował w telewizji i na wielu festiwalach muzycznych. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.
TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie.

Koncert w krzeszowskiej bazylice w pełni ukazał piękno muzyki sakralnej. Publiczność była zachwycona i nagrodziła zespół gromkimi brawami.

Zobacz wideo z koncertu.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Zespół TGD wystąpił w krzeszowskiej bazylice”

  1. […] Fotorelacja (Europejska Perła Baroku) – link Fotorelacja (Relacje Regionalne – Artur Kubieniec) – link […]

Leave a Comment