Zdarzenia drogowe z udziałem pieszych

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze. Z ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych kierujący samochodem potrącił dwóch 12 – letnich chłopców. Policja apeluje do pieszych i kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 25 – letni mężczyzna mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego nie zachowując należytej ostrożności nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającym się po przejściu dla pieszych dwom 12 – latkom. W wyniku potrącenia chłopcy doznali obrażeń ciała nie zagrażających ich życiu. Zostali hospitalizowani w szpitalu w Jeleniej Górze oraz Kamiennej Górze. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Do innego zdarzenia z udziałem pieszego uczestnika ruchu drogowego doszło kilka dni wcześniej 10 marca 2019 roku wieczorem również na terenie Kamiennej Góry. W deszczowy dzień wchodząca kobieta na oznakowane przejście na pieszych została potrącona przez inną uczestniczkę ruchu drogowego kierującą samochodem osobowym. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Policja ponownie apeluje do kierowców, by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność! Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne mają bezpośredni wpływ na sytuacje na drogach. Pamiętajmy, że ostre wiosenne słońce może oślepiać kierujących, a gwałtowne zmiany temperatur w okresie przejściowym mogą powodować dekoncentrację, dlatego zanim rozpoczniemy manewr wyprzedzania, omijania czy zmiany pasa bądź kierunku ruchu, upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność, a swoim manewrem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu.

Apelujemy do również do pieszych uczestników ruchu, aby zawsze upewniali się czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajmy, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz