Zatrzymany sprawca napadu rabunkowego i licznych kradzieży

Funkcjonariusze Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 19 września br. zatrzymali 24 – letniego mieszkańca gminy Lubawka jako sprawcę napadu rabunkowego na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany i doprowadzany do kamiennogórskiej jednostki za liczne kradzieże w sklepach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Policjanci Wydziału Kryminalnego po zgromadzeniu materiału obciążającego zatrzymanego mieszkańca Lubawki w sprawie mającego miejsce usiłowania napadu rabunkowego w jednym ze sklepów na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze oraz licznych kradzieży w sklepach na terenie Lubawki przedstawili mu zarzuty, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 19 września br. otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu napadu rabunkowego w jednym ze sklepów z kosmetykami na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze. Sprawca zadając sprzedawcy uderzenia pięściami oraz rękoma po całym ciele usiłował zabrać kosmetyki oraz przybory do pielęgnacji ciała, czego w ostateczności mu się nie udało. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał w bezpośrednim pościgu uciekającego ulicami Kamiennej Góry sprawcę 24 – letniego mieszkańca gminy Lubawki. Był on znany policjantom z innych jego czynów a w szczególności głównie notorycznych kradzieży sklepowych.

Zatrzymany pozostawał głównie w zainteresowaniu policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu szereg licznych zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniami.

Mieszkaniec Lubawki usłyszał przede wszystkim zarzuty dotyczące usiłowania napadu rabunkowego na pracowniku sklepu w Kamiennej Górze, co spowodowało u niego obrażenia ciała. Ponadto usłyszał zarzuty szeregu kradzieży w okresie czerwca do września min. sporej ilości drogiego alkoholu w jednym ze sklepów w Lubawce o wartości ponad kilkuset złotych, dużej ilości papierosów w sklepie w Lubawce i telefonu komórkowego na szkodę jednego z pracowników. Ponadto usłyszał również zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze studia fotograficznych mieszczącego się w Lubawce. Policjanci udowodnili mu kradzież mieszkaniową, gdzie po przedostaniu się do wnętrza jednego z domów przez okno dokonał kradzieży konsoli do gier komputerowych, portfela z zawartością pieniędzy oraz zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania w Lubawce skąd dokonał kradzieży laptopa i pieniędzy w kwocie kilkuset złotych. Do zarzucanych mu czynów przyznał się.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów oraz to, że sprawca popełniał notoryczne przestępstwa przeciwko mieniu w warunkach powrotu do przestępstwa za które był wcześniej już karany Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawcy aresztu.

Kamiennogórski sąd przychylił się do sporządzonego wniosku i zastosował wobec zatrzymanego sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za usiłowanie napadu rabunkowego grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12, za kradzież z włamaniem od roku do lat 10, natomiast za kradzież od 3 miesięcy do lat 5. O karze łącznej zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment