Policjanci zatrzymali handlarza narkotyków

Za posiadanie i handel środkami odurzającymi odpowie przed sądem młody mężczyzna zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze ujawnili przy nim środki odurzające, które udzielane były innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzuty, a następnie został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej 18 września br. zatrzymali 23 – latka, który posiadał narkotyki. Mieszkaniec Kamiennej Góry w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 3 porcje handlowe metamfetaminy oraz 9 porcji marihuany. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zatrzymaniu przyznał się do tego, że środki odurzające, które znaleziono u niego są jego własnością i były przeznaczone do sprzedaży.

Podejrzany od dłuższego czasu pozostawał w zainteresowaniu policjantów z Wydziału Kryminalnego i usłyszał zarzuty posiadania i handlowania narkotykami w wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Osobie, która handluje narkotykami grozi natomiast kara do 8. Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze w powyższej sprawie prowadzi śledztwo.

Na podstawie zgromadzonego materiału w powyższej sprawie przez policjantów wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące biorąc pod uwagę wcześniejsze okoliczności oraz jego karalność. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment