Wznowiono prace renowacyjne kapliczki z Czadrowa

Po przerwie zimowej ponownie ruszyły prace renowacyjne kapliczki z Czadrowa (gm. Kamienna Góra). Z końcem ubiegłego roku kapliczka została przetransportowana do warsztatu konserwatorskiego, gdzie zostaje poddana renowacji. Nadal trwają prace związane z oczyszczeniem powierzchni kamienia, która pokryta jest kilkoma warstwami farb olejnych. Do końca maja br. obiekt powinien wrócić na swoje miejsce. Przypominamy, że kapliczka została postawiona na miejscu pochówku ofiar epidemii cholery, która nawiedziła ten region Europy w latach 1831-1832 (niedaleko Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji).

Cały proces renowacji kapliczki jest prezentowany na naszym portalu w tagach kapliczka i na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskakapliczka.wordpress com.

Jest to kolejny obiekt sakralny w miejscowości Czadrów, który zostaje poddany renowacji. Jako pierwsza została odrestaurowana kapliczka znajdująca się w pasie drogowym, vis-a-vis posesji nr 22. Proces renowacji można obejrzeć tutaj. Kolejnym odrestaurowanym obiektem była figura świętego Jana Nepomucena. Proces renowacji można obejrzeć na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment