Wykorzystał okazję i ukradł samochód

33-letni mieszkaniec Wałbrzychu przed wejściem do bloku znalazł kluczyki do samochodu. Zamiast oddać je właścicielowi postanowił wykorzystać okazję. Dopasował kluczyk do jednego ze stojących pojazdów i dokonał jego kradzieży. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 15 na 16 października doszło do kradzieży samochodu osobowego zaparkowanego przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.  Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Piaskowa Góra odnaleźli skradziony pojazd. Mundurowi na podstawie posiadanych informacji, jako sprawcę kradzieży wytypowali 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Zatrzymanie go było kwestią czasu. 18 października 33-latek wpadł w ręce policjantów. W czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży i wyjaśnił, że kluczyki do samochodu znalazł przed wejściem do bloku. Postanowił wykorzystać okazję. Wśród samochodów odszukał ten do którego pasowały kluczyki i wybrał się na przejażdżkę. Niestety na Piaskowej Górze porzucił skradziony pojazd z uwagi na to, że zabrakło mu benzyny.
Odzyskany pojazd o wartości 3 tys. złotych policjanci przekazali prawowitemu właścicielowi. 33-latek, który ukradł samochód może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment