Wbicie łopat na S3

W dniu 27 sierpnia 2020 roku rozpoczęły się prace budowlane na odcinku S3 od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ, o czym informowaliśmy wcześniej.

Odcinek ten będzie przebiegał w powiatach jaworskim, wałbrzyskim i kamiennogórskim. Wartość zadania to 1,54 mld zł, a zakończenie robót zaplanowano w 2023 roku.

Odcinek będzie miał ponad 16 kilometrów długości i  po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną dwa tunele, a jeden z nich o długości 2,3 km będzie najdłuższym w Polsce tunelem drążonym w skale.

Zaplanowano również budowę mostów, wiaduktów, przepustów, ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt i ogrodzeń.

W symbolicznym wbiciu pierwszych łopat pod budowę wspólnie z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, senatorem Krzysztofem Mrozem, wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim, Lidią Markowską dyrektorem wrocławskiego oddziału GDDKiA, a także z przedstawicielami głównego wykonawcy – firmy PORR (z prezesem zarządu Piotrem Kledzikiem na czele) udział wziął również starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys.

Pani marszałek Elżbieta Witek wspólnie z ministrem Andrzejem Adamczykiem podziękowali wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wspomniano także, iż pierwsze oficjalne spotkanie w sprawie kontynuacji budowy drogi S3 na odcinku od węzła Sady do granicy w Lubawce miało miejsce w Kamiennej Górze a jego inicjatorem była, wtedy poseł a obecnie wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Zebrani goście przekazali wszystkim wykonawcom życzenia powodzenia i bezpiecznej pracy przy realizacji tego skomplikowanego technicznie przedsięwzięcia.

Zobacz inne

Leave a Comment