Walentynki w Sanktuarium

Zbliża się wspomnienie św. Walentego uważanego za patrona zakochanych. Jak co roku jest możliwość nawiedzenia Jego relikwii. Relikwie św. Walentego znajdują się w Mauzoleum Piastów Śląskich w ołtarzu św. Jadwigi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W tych dniach zostaną one szczególnie wyeksponowane, aby każdy przybyły miał okazję do wyjątkowej modlitwy za wstawiennictwem tego świętego męczennika.

W tym roku w sobotę i w niedzielę można skorzystać z “trasy specjalnej”. To doskonały test dla przyszłego małżonka przed naprawdę ekstremalną trasą jaką jest życie małżeńskie. Jest to przejście dla par, które nie boją się ekstremalnych wrażeń, mroków podziemi czy drewnianych, skrzypiących schodów. Dwie godziny wędrowania po strychach kościoła brackiego i świątyni mariackiej zostaną zakończone przed relikwiami św. Walentego.

Osoby, które nie mają możliwości przejścia “trasy specjalnej” mogą skorzystać z naszych relacji fotograficznych tych wyjątkowych miejsc Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Podziemia i strych kościoła klasztornego – galeria >>
Wnętrze Bazyliki w Krzeszowie – galeria >>
Mauzoleum Piastów Śląskich – galeria >>
Muzeum opactwa – galeria >>
Kościół p.w. św. Józefa – galeria >>
Relikwie św. Walentego – galeria >>
Wpisy dotyczące Bazyliki – galerie >>

75073

Share

Zobacz inne

Leave a Comment