Uroczysta Msza św. w Czadrowie

Dnia 21 sierpnia 2016 roku w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Czadrowie odbyła się uroczysta Msza św.

Mszę odprawił ks. bp Stanisław Dowlaszewicz.

Podczas Mszy św. zostały wprowadzone na ołtarze relikwie II stopnia dwóch błogosławionych polskich franciszkanów z Pariacoto.
Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski zostali zamordowani za wiarę w Pariacoto w Peruwiańskich Andach przez terrorystów z Komunistycznej Partii Peru “Świetlisty Szlak”. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.
Relikwie zostały przywiezione do Czadrowa przez mieszkańca naszego sołectwa, który był przyjacielem bł. Michała Tomaszka.

Msza odbyła się również w intencji 25-cio lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Czadrowa, Państwa Olszaków. Gratulujemy.

Po Mszy św. wierni udali się pod niedawno odrestaurowany Krzyż przydrożny. Deszczowa pogoda nie popsuła uroczystości. Poświęcenie Krzyża odbyło się z udziałem księdza proboszcza Aleksandra Siemińskiego i biskupa Stanisława Dowlaszewicza, który na co dzień pełni funkcję biskupa pomocniczego w diecezji Santa Cruz die la Sierra w Boliwii. Uroczystość zaszczycił swą obecnością również Wójt Gminy Kamienna Góra Patryk Straus i Pani Sołtys. Dziękujemy.

Przypominamy, iż Krzyż przydrożny został odrestaurowany z inicjatywy Stowarzyszenia Brama Czadrowska.
Cały proces renowacji dostępny w tagach renowacja krzyża.

Share

Zobacz również

Leave a Reply