Uroczysta Msza św. w Czadrowie

21 sierpnia 2016 roku w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Czadrowie odbyła się uroczysta Msza św. którą odprawił ks. bp Stanisław Dowlaszewicz.

Podczas Mszy św. zostały wprowadzone na ołtarze relikwie II stopnia dwóch błogosławionych polskich franciszkanów z Pariacoto.
Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski zostali zamordowani za wiarę w Pariacoto w Peruwiańskich Andach przez terrorystów z Komunistycznej Partii Peru Świetlisty Szlak. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.
Relikwie zostały przywiezione do Czadrowa przez mieszkańca naszego sołectwa, który był przyjacielem bł. Michała Tomaszka.

Msza odbyła się również w intencji 25-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Czadrowa, Państwa Olszaków. Gratulujemy.

Po Mszy św. wierni udali się pod odrestaurowaną kapliczkę przydrożną. Deszczowa pogoda nie popsuła uroczystości. Poświęcenie kapliczki odbyło się z udziałem księdza proboszcza Aleksandra Siemińskiego i biskupa Stanisława Dowlaszewicza, który na co dzień pełni funkcję biskupa pomocniczego w diecezji Santa Cruz die la Sierra w Boliwii. Uroczystość zaszczycił swą obecnością również wójt Patryk Straus.

Przypominamy, że kapliczka została odrestaurowana z inicjatywy Stowarzyszenia Brama Czadrowska.
Cały proces renowacji dostępny tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment