Ukradła pieniądze z mieszkania przypadkowo napotkanego mężczyzny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku szybko podjętych czynności, zatrzymali złodziejkę pieniędzy. Kobieta ukradła 600 zł z mieszkania przypadkowo napotkanego na mieście mężczyzny, któremu wcześniej zaoferowała pomoc, z uwagi na jego złe samopoczucie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ubiegłym tygodniu otrzymał zgłoszenie o dokonanej przez nieznaną kobietę kradzieży pieniędzy, do której dojść miało w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Pokrzywdzony 88 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry potwierdził, iż zatrzymana kobieta jest sprawcą kradzieży. Mężczyzna napotkał 60 – latkę, idąc do domu. Kobieta zaoferowała mu swoją pomoc, co było reakcją na jego złe samopoczucie. Mimo, że pokrzywdzony odmówił, nachalna kobieta udała się za nim do jego mieszkania i wykorzystując jego nieuwagę, ukradła z kieszeni należących do niego spodni portfel z zawartością 600 zł oraz dokumenty, po czym szybko uciekła.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku szybko podjętych czynności, na podstawie uzyskanego wcześniej rysopisu kobiety, zatrzymali ją krótko po zdarzeniu na jednym z przystanków autobusowych. Została ona przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie została osadzona w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Mundurowi odzyskali skradzione pieniądze. Kobieta nie zdążyła ich jeszcze wydać. Następnie przedstawiono jej zarzut kradzieży pieniędzy, do którego się przyznała, jednakże w trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej, skorzystała z przysługującego jej prawa i odmówiła składania wyjaśnień twierdząc, iż wszystko wyjaśni przed sądem.

Za kradzież grozi 60 – latce od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje!

Nie wpuszczajmy do mieszkania osób, których tożsamości nie znamy lub nie jesteśmy wstanie sprawdzić. Nie zapraszajmy przypadkowo napotkanych osób lub tych, który znamy zbyt krótko. Nie zapraszajmy też osób okazjonalnie poznanych, o których tak naprawdę nic nie wiemy; tacy rzekomi znajomi nawet jeśli sami nas nie okradną, mogą wskazać nasz adres, jak też zebrany o nas wywiad komuś, kto zajmuje się tego typu „fachem”.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment