Sprawca rozboju zatrzymany

Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Lubawce wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 27 – letniego mieszkańca gminy Lubawka, podejrzewanego o dokonanie rozboju na nieletnim mężczyźnie – również mieszkańcu gminy. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował w stosunku do zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W nocy z 02 / 03 lipca br. na terenie gminy Lubawka sprawca upatrzył sobie przypadkowego młodego mężczyznę i następnie wykorzystując zmrok oraz odosobnione miejsce, przy użyciu noża, zagroził 17 – latkowi pozbawieniem życia, jeśli ten nie odda mu telefonu komórkowego. Następnie po zabraniu telefonu ponownie groził nieletniemu śmiercią, w celu odblokowania telefonu, po czym uciekł.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku szybko podjętych czynności i dobrego rozpoznania w terenie, szybko ustalili miejsce pobytu sprawcy, w wyniku czego zatrzymali go, a następnie osadzili w policyjnym areszcie w Kamiennej Górze do wyjaśnienia.  Mundurowi odzyskali również skradziony telefon komórkowy, którego wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 600 zł.

Następnie przedstawiony został mężczyźnie zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, po czym przesłuchano go w charakterze podejrzanego. W związku z wagą popełnionego czynu, jak też z faktem, iż 27 – latek w chwili popełnianego czynu działał w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc uprzednio karanym za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, policjanci zawnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze o zastosowanie w stosunku do mężczyzny tymczasowego aresztowania. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze aresztował na okres 3 miesięcy 27 – latka

Za rozbój grozi mężczyźnie nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment