Uczniowie klas mundurowych ZSZiO na lekcjach w Świętoszowie

Wojskowe buty na nogi, polowa kurtka i można ruszać na zajęcia. Zamiast klasy droga poligonowa na skraju lasu z instruktorem od taktyki i walki wręcz. Raz w miesiącu, w takich lekcjach w Świętoszowie biorą udział uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkól Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Uczniowie z Kamiennej Góry, Legnicy i Lubina raz w miesiącu biorą udział w zajęciach na poligonie.
Wojskowi instruktorzy nie stosują dla uczniów taryfy ulgowej. Każdy element żołnierskiego rzemiosła musi być opanowany do perfekcji. Tak samo, jak uczniowie szkolą się na co dzień zawodowi żołnierze.

Klasy mundurowe w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Dlatego coraz więcej szkół we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej otwiera wojskowe kierunki.
Jednodniowe szkolenia na poligonie nie składają się tylko z nauki taktyki. Na wojskowej sali gimnastycznej uczniowie muszą wykazać się siłą, sprytem i dużą odwagą.
Absolwenci klas mundurowych po ukończeniu szkoły i złożeniu wojskowej przysięgi mogą podpisać zawodowe kontrakty z armią bez odbycia szkolenia podstawowego.

Fot. st. szer. Natalia Wawrzyniak, szer. Kamil Oślizło

Zobacz inne

Leave a Comment