Uciekał przed policjantami, gdyż nie miał uprawnień i kierował pojazdem pod wpływem narkotyków

Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem dostawczym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie na ul. Wysockiego w Wałbrzychu podjął ucieczkę, doprowadzając ostatecznie do zderzenia z radiowozem. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że 19-latek uciekał, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy, ale wykonane badanie testerem wykazało, iż kierował pod wpływem narkotyków.

W miniony piątek około godziny 21:20 na ul. Kolejowej w Wałbrzychu policjanci prewencji zauważyli mężczyznę jadącego samochodem dostawczym z niesprawnym oświetleniem. Dodatkowo kierujący przejechał przez skrzyżowanie z ul. Wysockiego na czerwonym świetle. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mieszkaniec naszego miasta rozpoczął ucieczkę. Skończyła się ona dopiero po kilkudziesięciu sekundach kolizją z radiowozem, do której doprowadził nieodpowiedzialny młodociany przestępca.

W trakcie czynności ze sprawcą zdarzenia policjanci prewencji ustalili, że 19-latek nie posiadał nigdy prawa jazdy, a test na obecność narkotyków w organizmie wykazał u młodego mężczyzny środek odurzający w postaci amfetaminy. Nastolatek został ostatecznie zatrzymany, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Wałbrzyszanin odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pod wpływem narkotyków, brak uprawnień do kierowania pojazdami, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inne popełnione wykroczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment