Uciekał “pod prąd” ulicami Kamiennej Góry

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kamiennogórskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał swoim pojazdem „pod prąd”. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające.

W dniu 02 marca 2020 roku funkcjonariusze ogniwa patrolowo- interwencyjnego patrolując ulice miasta zauważyli pojazd, którego kierowca był im dobrze znany, gdyż wcześniej miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Po wydaniu stosownego polecenia do zatrzymania pojazdu, kierowca się do niego nie zastosował i zaczął uciekać ulicami miasta. W pewnym momencie pojazd wjechał w ulice jednokierunkową „pod prąd”, jednakże jadący z naprzeciwka samochód uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna próbował uciec pieszo, jednakże szybka reakcja funkcjonariuszy spowodowała, że został zatrzymany. W toku prowadzonych na miejscu czynności funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie oraz w jego pojeździe kilka porcji handlowych środków psychotropowych. Ponadto wykonali kierowcy test narkotykowy, który potwierdził, że kamiennogórzanin kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w trakcie kontroli stał się agresywny i wulgarny próbując w ten sposób zmusić funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności służbowych. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a jego pojazd odholowany.

Mężczyźnie ogłoszono łącznie 4 zarzuty: posiadanie środków odurzających, prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusz do odstąpienia od czynności prawnych. Wobec podejrzanego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O jego dalszym losie zdecyduj sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment