Trening trasą Zdobywca Góry Parkowej

W dniu 17 marca 2019 roku odbędzie się trening trasą Biegu Zdobywca Góry Parkowej (bez podziemi Arado).

Osoby zainteresowane treningiem proszone są o stawiennictwo na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamienne Górze o godz. 12:00.

Przypominamy, że rozpoczęły się już zapisy do biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz Mistrzostw Kamiennej Góry w nordic walking. Zawodnicy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu opłat startowych i innych. Zawody organizowane są w ramach projektu “Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem przy dofinansowaniu ze środków z EWRT w ramach Interregu V A ERebulika Czeska – Polska”.

Zapisywać można się tutaj. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zawody odbędą się 13 kwietnia bieżącego roku i wzorem poprzednich edycji, zawodnicy będą mieli do pokonania 11 km. Równolegle do głównego wydarzenia odbędzie się VII Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej oraz V Mistrzostwa Kamiennej Góry w nordic walking. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy nie będą ponosić opłaty startowej ani żadnych innych kosztów uczestnictwa.

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta – przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia. Są to więc jedyne z niewielu w Polsce tego typu zawodów. 

Relacje ze wszystkich edycji biegu dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment