Thomas Anders i Modern Talking Band

Przypominamy, iż dnia 4 listopada 2017 roku w hali RCS w Lubinie na żywo wystąpią Thomas Anders i Modern Talking Band.

Miło nam poinformować, iż „Relacje Regionalne – czadrow.pl” jest akredytowanym medium na tym wydarzeniu. Relację z koncertu zaprezentujemy na naszym portalu.

Modern Talking to niemiecki duet dance’owo-popowy, który zyskał ogromną popularność w latach 80. dzięki wydaniu takich przebojów, jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie”, „You Can Win If You Want”, „Geronimo’s Cadillac” czy „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)”, których oczywiście nie zabraknie w lubińskiej hali RCS.

Pod koniec marca 2003 roku ukazała się dwunasta płyta długogrająca zespołu zatytułowana „Universe”. W tym samym roku stosunki między członkami zespołu (Dieter Bohlen – kompozytor i producent, Thomas Anders – wokalista) uległy pogorszeniu, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu grupy. Głównym tłem nieporozumień były kwestie podziału zysków z koncertów, na których Anders występował samodzielnie oraz zaangażowanie się Bohlena w niemiecką edycję programu Idol (Deutschland sucht den Superstar). Pożegnalny koncert odbył się 21 czerwca 2003 roku w parku Wuhlheide w Berlinie, zaś na początku sierpnia ukazała się płyta kompilacyjna zatytułowana „The Final Album” zawierająca największe przeboje duetu.

Po rozpadzie grupy Thomas Anders kontynuował karierę solową i wydał cztery płyty. Wraz z Uwe Fahrenkrogiem zaangażował się też w projekt muzyczny Anders & Fahrenkrog, w ramach którego wydał płytę i zagrał kilka koncertów. Największym komercyjnym sukcesem Andersa został wydany w Rosji album pt. „Strong”, który na tamtejszym rynku doczekał się statusu platynowej płyty. W 2008 roku był gwiazdą Sopot Festival oraz Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Po zakończeniu działalności zespołu Dieter Bohlen został jurorem w niemieckiej wersji programów Idol oraz Mam Talent, zajmował się również komponowaniem i produkcją płyt dla innych wykonawców. W 2006 roku wznowił działalność solową dzięki wydaniu albumu ze ścieżką dźwiękową do autobiograficznego filmu rysunkowego. Kilkukrotnie koncertował w Rosji z repertuarem Modern Talking i Blue System.

W połowie 2014 roku pojawiły się w internecie informacje na temat reaktywacji zespołu z obydwoma muzykami. W tym samym roku ukazała się nowa płyta kompilacyjna duetu zatytułowana „30”, która została wydana z okazji 30-lecia istnienia Modern Talking.

Występ Thomasa Andersa i Modern Talking Band w hali RCS w Lubinie zostanie przedłużony o dyskotekę dorosłego człowieka – same hity w rytmach lat 80-tych i 90-tych.

Organizatorem koncertu jest Events Factory.
Bilety do nabycia między innymi na: bilety.ev-factory.pl i kupbilet24.pl.

Modern Talking – You’re My Heart You’re My Soul (New Version 2017)Zobacz inne

Leave a Comment