Szybkie działanie policjantów doprowadziło do zatrzymania sprawców kradzieży rozbójniczej

W sobotę, 7 stycznia 2023 roku, dwóch mężczyzn ukradło z marketu na terenie Kamiennej Góry kilka butelek alkoholu. Złodzieje powrócili do sklepu również po produkty spożywcze. Wynieśli towar na kwotę ponad 1000 złotych.

Pracownicy sklepu próbowali powstrzymać sprawców tego działania. Panowie jednak nie chcieli rozstać się z łupem, więc zaczęli im grozić i rozpoczęła się tzw. szarpanina.

W ciągu kilku minut na miejscu pojawiły się policjantki z Kamiennej Góry, które zatrzymały nietrzeźwego 46-latka. Agresywny 22-latek uciekł przed przybyciem patrolu, jednak długo nie nacieszył się wolnością. Współpraca mundurowych z prewencji i funkcjonariuszy pionu kryminalnego doprowadziła do zatrzymania mężczyzny w ciągu kilkunastu minut od zdarzenia.

Praktycznie cały skradziony towar został odzyskany, a dwóch mieszkańców Kamiennej Góry trafiło do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec 22-latka. Czyn, którego się dopuścili, zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment