Sukcesy naszych na XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

W dniach 20-22 maja 2022 roku w Bydgoszczy odbył się drugi etap XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w trzech konkurencjach: wrotkarstwo, tenis ziemny, gimnastyka. Województwo dolnośląskie reprezentowało 13 zawodników. Klub Podaj Rękę Kamienna Góra działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, reprezentowali uczniowie: Oliwia, Piotr, Karol, Dominik. Dziewczęta wystartowały w ćwiczeniach na równoważni, poręczach asymetrycznych oraz skoku i zaznaczeniem stania na ramionach. Chłopcy swoje umiejętności zaprezentowali na drążku, poręczach równoległych, kółkach, koniu z łękami, skoku oraz ćwiczeniach wolnych. W sumie nasi zawodnicy zdobyli 1 złoty, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. GRATULUJEMY.

Złoto w skoku zdobyła Oliwia, a na równoważni srebro. Piotr zdobył 4 Srebra w ćwiczeniach wolnych, na kółkach, skoku oraz wieloboju, do tego 3 brązowe krążki na koniu z łękami, poręczach równoległych i drążku. Dominik zdobył srebro w ćwiczeniach na koniu z łękami i brąz w wieloboju. Karol przywiózł ze sobą srebro w wieloboju oraz dwa brązowe medale w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku.

Na początku lipca piątka zawodników z ZSS uda się do Kielc na V część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk w lekkiej atletyce.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment