Sprawa Magdaleny Ż.

Dnia 16 maja 2017 roku w siedzibie jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej odbyła się konferencja prasowa dotyczącą śledztwa prowadzonego w sprawie śmierci Magdaleny Ż. na terenie Egiptu.

Za pośrednictwem naszego partnera medialnego (portalik24.pl) przekazujemy, iż konferencja prasowa nie wniosła nowych informacji w temacie toczącej się sprawy. Po powrocie z Egiptu śledczy nie chcieli bowiem zdradzić zbyt wielu szczegółów tłumacząc się dobrem śledztwa.

Wiadomo, że zabezpieczono wiele nagrań zeznań uczestników wycieczki. Są one analizowane przez zespół śledczych. Jak twierdzą prokuratorzy, na obecną chwilę na ciele ofiary nie można stwierdzić śladów użycia przemocy, ale planowane są jeszcze dalsze badania toksykologiczne. Prokuratura nie wyklucza bowiem zabójstwa oraz udziału osób trzecich. Jak podkreślił prokurator Marek Gołębiowski, wśród hipotez wymienia się również załamanie nerwowe oraz śmierć samobójczą. Przyczynę śmierci będzie można łatwiej określić, gdy będą znane wyniki badań laboratoryjnych wykonane przez stronę egipską w laboratorium w Kairze.

Jak zapewniła prokuratura, ciało Magdaleny Ż. powinno dotrzeć do Wrocławia jeszcze w tym tygodniu. Tam, w Zakładzie Medycyny Sądowej, zostanie przeprowadzona dodatkowa sekcja zwłok. Po niej prokuratura będzie w stanie wyjawić więcej faktów.

Na chwilę obecną polscy śledczy nie mają żadnych zastrzeżeń, co do współpracy ze stroną egipską w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności, które doprowadziły do śmierci polskiej turystki. Strona polska traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Prokurator krajowy powołał specjalny zespół śledczy. W jego skład wchodzą przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Nagłośnienie tragicznej śmierci mieszkanki Bogatyni nie służy biurom podróży. Ich przedstawiciele nie ukrywają, że pomimo znacznych obniżek cen wycieczek do Egiptu, zainteresowanie wyjazdem w tamtejsze strony nie jest duże.

Zobacz również relację Dami Jelenia Góra.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment