Sprawa Magdaleny Ż.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przejął do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu postępowanie dotyczące zaistniałego w dniu 30 kwietnia 2017 roku w Hurghadzie, na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zabójstwa Magdaleny Ż.

Ta bardzo medialna sprawa dotyczy mieszkanki naszego regionu. 27 letnia Magdalena Ż. to mieszkanka Bogatyni, która zamieszkiwała aktualnie we Wrocławiu.

Dnia 25 kwietnia 2017roku po wykupieniu wycieczki zorganizowanej przez jedno z krajowych biur podróży, przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam. Wycieczkę pierwotnie zaplanowała wraz ze swoim partnerem, który w konsekwencji jednak jej nie towarzyszył. Niemniej jednak partner pokrzywdzonej utrzymywał z Magdaleną Ż. kontakt telefoniczny. Magdalena w niewyjaśnionych okolicznościach zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała.

Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji, oraz dokumentów pozwalających na ustalanie wstępnej wersji przebiegu zdarzania.

Jeleniogórski Prokurator Marek Gorzkowicz i ekspert z medycyny sądowej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego jadą do Egiptu, gdzie będą uczestniczyć w sekcji zwłok 27-letniej Magdaleny Ż.

Fot. Facebook MagdaLena – In memoriamShare

Zobacz inne

Leave a Comment