Spotkanie z posłami Lewicy

W sali kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa trwa dziś (wtorek, 17 stycznia) spotkanie, w którym udział bierze parlamentarzysta Robert Obaz, lewicowy działacz społeczny i polityczny oraz poseł Maciej Kopiec. Spotkanie potrwa do godz. 11.

Przypominamy, że od listopada ubiegłego roku posłowie i posłanki Lewicy kontynuują trasę po Polsce. Podczas spotkań rozmawiają o problemach oraz potrzebach mieszkańców danego regionu. Rozmowy dotyczą przede wszystkim rozwiązań Lewicy zawartych w pakiecie „Bezpieczna Rodzina”, który jest odpowiedzią na szalejącą drożyznę.

Wśród propozycji Lewicy znajdują się m.in.: dodatkowa waloryzacja rent i emerytur, 20-procentowa podwyżka dla pracowników budżetówki, zamrożenie WIBOR-u kredytów mieszkaniowych do poziomu z grudnia 2019 roku, podniesienie minimalnej renty i emerytury, leki za 5 zł, podniesienie zasiłku pogrzebowego do 7000 zł, Senioralny Bon Turystyczny, darmowe i ciepłe posiłki dla uczniów. Nie brakuje również rozmów o projekcie ustawy „Renta Wdowia”, który ma zagwarantować emerytom godne normalne funkcjonowanie po stracie współmałżonka.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment