Spotkanie autorskie z Elizą Rycembel – Boże Ciało

Przypominamy, że 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 24.02-01.03.2020 roku.

Wśród projekcji pozakonkursowych znalazł się m.in. film Boże Ciało w reż. Jana Komasy. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką Elizą Rycembel (24 lutego, godz. 19:00, Kino Lot).

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy
w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie wykorzystując nieobecność duchownego udaje księdza i zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Film otrzymał Nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film zagraniczny i kilkanaście nagród, w tym Złote Lwy za Najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Elizy Rycembel.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Jego celem jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej.

Więcej informacji o festiwalu w tagach zoom-zbliżenia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment