Sesja retro w Lubawce – Trwa projekt „Imię Pani. Efekt Motyla”. Zapraszamy mieszkańców

„Imię Pani. Efekt Motyla” to połączenie dzieła literackiego z produktem turystycznym, które zaowocuje powstaniem ciekawej trasy turystycznej śladami, popularnego w regionie, komisarza kryminalnego Gustava Dewarta – tym razem w gminie Lubawka.

Wśród miejsc, którymi Dewart zawędruje wraz z turystami, będzie m.in. lubawski rynek, Podlesie, Dolina Miłości, Chełmsko Śląskie czy Zalew Bukówka.

Twórcy zapraszają mieszkańców gminy i okolicy do wzięcia udziału w projekcie. Efektem prac będzie klimatyczna sesja zdjęciowa retro, podobna do tej z Krzeszowa, którą prezentowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że „Imię Pani” to seria kryminałów, których główny bohater, komisarz kryminalny Gustav Dewart rozwiązuje zagadki osadzone w realiach przedwojennej Kamiennej Góry i okolicach.
Fabuła kryminału “Imię Pani“ dzieje się w Krzeszowie. Akcja sequela “Imię Pani. Misja” obejmuje Krzeszów i jego okolice, Lubawkę, Chełmsko Śląskie oraz sąsiednie miejscowości. Natomiast akcja “Imię Pani. Cisza“ została osadzona w przedwojennej Kamiennej Górze.

Sesję fotograficzną w plenerze zaplanowano sobotę, 29 kwietnia br., w tych samych miejscach, które wcześniej opisał autor Krzysztof Koziołek. Do współpracy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Lubawki i okolicy.

Każdy, kto chce wziąć udział w wędrówce i stać się częścią projektu, może przesłać zgłoszenie do piątku, 21 kwietnia na adres: gustav.dewart@lubawka.eu.

Stroje z epoki, wykorzystane podczas sesji, będą pochodzić z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – kostiumy zapewnia organizator.

Share

Zobacz inne