Sesja retro w Krzeszowie – Ruszył projekt „Imię Pani. Dogrywka”

W Krzeszowie odbyła się dziś (niedziela, 26 marca) sesja zdjęciowa retro z udziałem mieszkańców regionu do projektu “Imię Pani. Dogrywka”, o którym informowaliśmy wcześniej na portalu Relacje Regionalne.

Uczestnicy planu zdjęciowego do dzisiejszej sesji skorzystali ze strojów z epoki pochodzących z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Klimatyczne sesje zdjęciowe retro odbyły się w tych samych miejscach, które wcześniej opisał autor Krzysztof Koziołek w serii kryminałów retro „Imię Pani”, prezentowanych wcześniej na portalu Relacje Regionalne.

Krzysztof Wojtas

Krzysztof Wojtas z sudety.pro o projekcie “Imię Pani. Dogrywka”

Przypominamy, że „Imię Pani” to seria kryminałów, których główny bohater, komisarz kryminalny Gustav Dewart rozwiązuje zagadki osadzone w realiach przedwojennej Kamiennej Góry i okolicach.
Fabuła kryminału “Imię Pani“ dzieje się w Krzeszowie. Akcja sequela “Imię Pani. Misja” obejmuje Krzeszów i jego okolice, Lubawkę, Chełmsko Śląskie oraz sąsiednie miejscowości. Natomiast akcja “Imię Pani. Cisza“ została osadzona w przedwojennej Kamiennej Górze.

„Imię Pani. Dogrywka” to projekt nowej trasy turystycznej po gminie Kamienna Góra. Już niebawem turyści będą mogli podążyć śladami komisarza Dewarta, który poprowadzi zupełnie inną sprawę, a efekty jego pracy będzie można posłuchać w specjalnie zaaranżowanych nagraniach, które staną się kluczowym elementem nowej trasy. Miejsca, w których biedzie się dziać nowa fabuła to: Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, Letni Pawilon na Wodzie w Betlejem, tunel kolejowy w Ogorzelcu, Mauzoleum rodziny Schaffgotschów w Raszowie, Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie oraz stół sędziowski w Kochanowie.

Oficjalne otwarcie nowego projektu i spotkanie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem odbędzie się w weekend majowy.

Share

Zobacz inne