Ścieżka rowerowa Kamienna Góra

Rozpoczęto przygotowania do prac remontowych na dużym dwuprzęsłowym moście znajdującym się w Kamiennej Górze przy ul. Wiejskiej.

Przypominamy, iż dnia 12 października br. została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie dróg rowerowych na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra. Projekt obejmuje budowę kilku odcinków dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych biegnących od północno-zachodniej, północnej oraz południowo-wschodniej granicy miasta w kierunku jego centrum, składających się wraz z dwoma punktami obsługi rowerzystów na kompletną, spójną sieć o łącznej długości 8,04 km. Na południu miejska ścieżka łączyć będzie się z budowaną właśnie przez Gminę Kamienna Góra drogą pieszo-rowerową w kierunku Krzeszowa.

Zanim zostaną podjęte prace budowlane dróg rowerowych na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra, które również będą realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, można było już zacząć prace remontowe znajdującego się na tym odcinku dwuprzęsłowego mostu i wiaduktów.

Odcinek od granicy miasta Kamienna Góra (na wysokości wąwozu w miejscowości Czadrów) do ul. Lubawskiej, następnie w kierunku ul. Jeleniogórskiej będzie jednym z najciekawszych odcinków powstających ciągów pieszo-rowerowych. Na tej trasie znajdują się dwa wiadukty oraz duży dwuprzęsłowy kratownicowy most nad rzeką Bóbr, na którym rozpoczęto prace remontowe. Po wykonaniu robót adaptacyjnych odcinek ten stanie się najprawdopodobniej największą atrakcją całej drogi rowerowej powstającej w naszym regionie.

Wszystkie informacje na temat powstającej drogi pieszo-rowerowej w tagach ścieżka rowerowa.Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Ścieżka rowerowa Kamienna Góra”

  1. Paweł

    Odcinek budowany przez gminę już blisko końca. Asfalt gładki, barierki ochronne stoją, nic tylko jechać. A w mieście jedyne co zrobiono to zerwano szyny (ale to chyba też nie nasi włodarze tylko złomiarze). Na nasypie krzaki rosną i nic nie wskazuje aby coś szybko ruszyło.

Leave a Comment