Nietrzeźwi rowerzyści na drogach powiatu

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, jak również Dzielnicowi Posterunku Policji w Marciszowie 14 listopada 2018 r. zatrzymali trzech nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie powiatu kamiennogórskiego. Byli to rowerzyści, jednak swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodowali spore zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Marciszowie w trakcie służby obchodowej terenu wiejskiego gminy Marciszów w dniu 14 listopada br. zauważali przemieszczającą się drogą gminną rowerzystkę. Sposób jazdy kobiety wskazywał, iż najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał przemieszczającą się rowerzystkę do kontroli, którą okazała się 59 – letnia kobieta mieszkanka Gminy Marciszów. Jak się okazało znajdowała się pod wpływem alkoholu z wynikiem około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Innym uczestnikiem stwarzającym zagrożenie na drodze i znajdującym się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta również zatrzymany zatrzymany na drodze w gminie Marciszów. Patrol pełniący w tym rejonie służbę obchodową, zatrzymał do kontroli 54 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto innym uczestnikiem ruchu drogowego znajdującego się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta zatrzymany na terenie miasta Kamiennej Góry przez patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Policjanci zatrzymali do kontroli 62 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał 0,7 promila alkoholu w organizmie. wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego znajdujących się w stanie nietrzeźwości policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 11 kwietnia 2017 roku, wprowadziły do taryfikatora konkretnie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment