Samochód kierowany przez pijanego mężczyznę po uderzeniu w latarnię stanął w ogniu

Policjanci pierwszego komisariatu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 29-latka, który kompletnie pijany kierując samochodem osobowym doprowadził do zdarzenia drogowego. Jego pojazd w wyniku uderzenia w latarnię stanął w ogniu. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada także aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. 29-latek za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany.

8 marca 2019 roku po godzinie 19:00 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia i ustalili, że kierujący samochodem osobowym w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze przejechał przez pas zieleni znajdujący się na środku ronda, a następnie uderzył w znajdująca się na poboczu drogi latarnię. Na szczęście sprawca zdarzenia jak i pasażer, którym nic poważnego się nie stało, zdążyli wysiąść z pojazdu. Wtedy stanął on w płomieniach. Ugasili go będący na miejscu strażacy.

W trakcie dalszych czynności policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wykazało u 29-latka ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku. Wrak pojazdu po czynnościach został odholowany przez funkcjonariuszy na parking strzeżony na koszt właściciela.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na okres jednego miesiąca.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz