Respirator trafi do kamiennogórskiego szpitala?

Ministerstwo Zdrowia poprosiło o adresy szpitali, dla których WOŚP chciał kupić respiratory – 37 sztuk ma trafić do 33 placówek, w tym do kamiennogórskiego szpitala. MZ dostarczy urządzenia ze swoich rezerw – zapewnił minister Szumowski.

Przypominamy, że WOŚP była zmuszona wysłać do 33 szpitali informację, że niestety nie jest w stanie kupić dla nich respiratorów, ponieważ jeden z czołowych, światowych producentów respiratorów nie jest w stanie dostarczyć 37 urządzeń w tym momencie. Cena respiratorów była już wcześniej ustalona – 65 000 zł brutto. Jeden z respiratorów miał trafić do kamiennogórskiego szpitala. Jurek Owsiak poinformował, że Ministerstwo Zdrowia kupiło 1200 respiratorów (50 jest już w Polsce) i zapytał czy MZ może ze swoich zakupionych respiratorów 37 przeznaczyć do placówek medycznych, które miały je otrzymać ponieważ to zaledwie cząstka tego ogromnego zakupu, którego dokonało MZ.

– Pomagaliśmy Państwu przy zakupach sprzętu do walki z koronawirusem. Do wskazanych przez Pana szpitali wysłaliśmy między innymi łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Czy w takim razie moglibyście Państwo ze swoich zakupionych respiratorów 37 przeznaczyć do wskazanych wyżej placówek medycznych? – napisał w mediach społecznościowych Jurek Owsiak.

Jak się okazało Ministerstwo Zdrowia poprosiło o adresy szpitali, dla których WOŚP chciał kupić respiratory i obiecało dostarczyć urządzenia ze swoich rezerw.

Fot. LCS

Share

Zobacz inne

Leave a Comment