Rajd Arado 2019 – Lubawka

W dniu 4 maja 2019 roku w mieście Lubawka odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Terenem działań rekonstrukcyjnych w Lubawce był rynek, na którym rozegrano potyczkę rekonstrukcyjną z wykorzystaniem repliki samolotu myśliwskiego. Przed inscenizacją obył się pokaz umundurowania stron z komentarzem historycznym. Po zakończeniu inscenizacji wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w niej udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznych mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Na szlaku rajdowym w 2019 roku znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka Łomnica, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica, Strzegom.

Obszerna galeria z Lubawki (215 zdjęć) dostępna na naszym fanpage.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Rajd Arado 2019 – Lubawka”

Leave a Comment