Rajd Arado 2019 – Kamienna Góra

W dniu 3 maja 2019 roku w mieście Kamienna Góra odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Terenem działań rekonstrukcyjnych w Kamiennej Górze był Ośrodek Wypoczynku Świątecznego (zalew), na którym rozegrano inscenizację batalistyczną z udziałem repliki samolotu myśliwskiego. Przed i po inscenizacji odbyła się prezentacja grup i stowarzyszeń uczestniczących w Rajdzie oraz koncerty z pieśniami patriotycznymi. Całe wydarzenie zostało zakończone wspólnym ogniskiem integracyjnym uczestników Rajdu i widzów.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Według ramowego planu przedsięwzięcia na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka Łomnica, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica, Strzegom.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Obszerna galeria z Kamiennej Góry (207 zdjęć) dostępna na naszym fanpage.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Rajd Arado 2019 – Kamienna Góra”

Leave a Comment