Rajd Arado 2017 – Karpacz “Aleja snajperów”

Dnia 1 maja 2017 roku odbył się czwarty dzień największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado. Tego dnia miejscem realizacji wydarzeń było miasto Bolków i Karpacz.

W mieście Karpacz odbyła się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie oraz widowisko historyczne „Aleja snajperów”.

Inscenizacja „Aleja snajperów” dokonana na bardzo widowiskowej, ubiegłorocznej odsłonie i również miała otwartą formułę, w której uczestnictwo brali również mieszkańcy i goście Karpacza. Całość została zrealizowana w formie przejazdu/parady z elementami batalistycznymi z rozbudowaną sceną walki w kulminacyjnym punkcie inscenizacji. Kolumna zmechanizowana 2. Armii Wojska Polskiego, która wjechała do Karpacza, stała się celem ataku niemieckiej jednostki specjalnej oraz dywersyjnego oddziału Werwolfu.

W widowisku wzięli udział wszyscy uczestnicy Rajdu i zostały wykorzystane wszystkie historyczne pojazdy wojskowe. Podczas widowiska wykorzystano bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukową/filmową.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Karpacza i turyści wspólnie z rekonstruktorami uczestniczyli w inscenizacji, przechodząc przez Aleję Snajperów.

Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment