Rajd Arado 2017 – Bolków “Orły w Bolkenhein”

Dnia 1 maja 2017 roku odbył się czwarty dzień największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado. Tego dnia miejscem realizacji wydarzeń było miasto Bolków i Karpacz.

W mieście Bolków odbyła się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie oraz widowisko historyczne „Orły w Bolkenhein”.

Bolków już po raz drugi włączył się w realizację Rajdu Arado. Zrealizowane tego dnia widowisko stanowiło odwołanie do autentycznych zdarzeń powiązanych ze wkraczaniem do dolnośląskich miast jednostek 2. Armii Wojska Polskiego. Napotkany niespodziewanie opór wycofujących się z Dolnego Śląska jednostek niemieckich doprowadził do zbrojnej konfrontacji, która zrealizowana została w formie pełnowymiarowego widowiska batalistycznego.

W widowisku wzięli udział wszyscy uczestnicy Rajdu oraz wszystkie biorące udział w przedsięwzięciu, historyczne pojazdy wojskowe.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy Bolkowa i okolic mieli okazję obejrzenia wspaniale przygotowanej inscenizacji, uzupełnionej komentarzem historycznym.

Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment