Prace budowlane w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Trwa układanie płyt betonowych na budowanej antresoli i płytek na schodach głównego wejścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych.

Antresola stworzy dodatkową przestrzeń na regały z książkami. Konstrukcja ze stali, betonu i szkła nawiązuje do nowoczesnego wystroju biblioteki.

– Pozyskaliśmy dotację na zakup wyposażenia, mebli, sprzętu komputerowego i audiowizualnego. Ze środków zewnętrznych pochodzi ponad 900 tys. zł – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Cały projekt związany z wyposażeniem biblioteki kosztował ponad 1,2 mln zł.

Miejska Bibliotek Publiczna w Kamiennej Górze po remoncie będzie miała ok. 450 m2 powierzchni. To dwukrotnie więcej niż wcześniej. Znacząco poszerzy się oferta kulturalna tej instytucji. Nie będzie polegała wyłącznie na wypożyczaniu księgozbioru.

– Zakupiliśmy sporo nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Pojawi się np. tzw. „magiczny dywan” i „magiczna ściana”. Są to specjalne rzutniki umożliwiające wyświetlanie plansz do gier dla dzieci – mówi Dorota Bocheńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nowoczesna biblioteka będzie też miała własną ofertę dla seniorów. Planowany jest zakup „książkomatu”, który umożliwi odbiór i zwrot książek o dowolnej porze.

Więcej o inwestycjach w regionie tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment