Poszukiwany listem gończym 28-latek ponad trzy i pół roku spędzi w więzieniu

Zatrzymania ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości wałbrzyszanina dokonali we wtorek wieczorem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Poszukiwany m.in. listem gończym do odbycia łącznej kary 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha odpowie jednak po raz kolejny przed sądem. Mężczyzna posiadał przy sobie oraz w miejscu zamieszkania narkotyki.

Mundurowi zatrzymali 28-latka w wyniku pracy operacyjnej w dzielnicy Poniatów, kiedy 9 lipca bm. po godzinie 18:30 wysiadał z samochodu. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniej popełnione przestępstwa przez Sąd Rejonowy w Kłodzku do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności oraz przez Sąd Rejonowy w Złotoryi. W tym drugim przypadku wałbrzyszanin ma spędzić 8 miesięcy za kratami więzienia.

W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli przy 28-latku, w jego samochodzie oraz mieszkaniu środki psychotropowe w postaci amfetaminy i tabletek MDMA, z których można było wykonać blisko 100 porcji handlowych tych narkotyków oraz mniejsze ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Za kolejne popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi wysoka kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment