Polish Bike Week 2020 – Galerie

Zakończyła się kolejna edycja Polish Bike Week – Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson w Karpaczu. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej, wydarzenie było znacznie skromniejsze, bez głównego koncertu oraz dostosowane do ograniczeń i obostrzeń. W wydarzeniu udział wzięło tylko około 1500 uczestników.

W dniu 31 lipca 2020 roku wydarzenie uroczyście otworzył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek wspólnie z organizatorami PBW. Podczas Pikniku nie zabrakło miasteczka wystawowego, konkursów, wycieczek po okolicy i pokazu Stunt Show na motocyklu Harley-Davidson, najbardziej nietypowego i widowiskowego pokazu jazdy ekstremalnej na motocyklu dosiadanym przez Macieja “Dop” Bielickiego, czołowego polskiego stuntridera, aktualnego rekordzisty świata w najdłuższym paleniu gumy (4 479 metrów na motocyklu Street Rod – rekord potwierdzony przez Guiness’a).
Oczywiście nie mogło zabraknąć barwnej parady motocykli, która przejechała ulicami Karpacza, odsłonięcia nowych tablic w Alei Entuzjastów Harley-Davidson, które tradycyjnie zostały skropione napojem harleyowców, kolejnej edycji Mistrzostw Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe, Mistrzostw Polski Klubów H.O.G w piłkarzykach oraz losowaniu bardzo cennej nagrody konkursu głównego, jakim był Harley-Davidson na własność. Aby wziąć udział w konkursie należało tylko kupić los w postaci koszulki lub znaczka Polish Bike Week. Szczęśliwy zwycięzca już na scenie ochrzcił pojazd wylewając na niego butelkę whiskey Jim Beam.

Przypominamy, że Piknik Harley-Davidson to cyklicznie organizowana impreza w naszym regionie. Od zawsze ma swoje miejsce w Karpaczu. Piknik od lat ma charakter kilkudniowej otwartej imprezy z koncertami z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji oraz zabaw.
W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group, zrzeszającego kilka milionów członków na całym świecie, przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

Po raz kolejny harleyowcy prowadzili zbiórkę pieniędzy i licytację gadżetów dla chorej osoby. Tym razem była to Agatka, która porusza się na wózku z powodu niepełnosprawności fizycznej związanej z rozszczepem kręgosłupa.

Zapraszamy do obejrzenia reportaży z Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson 2020 (linki poniżej).
Wszystkie nasze reportaże z Polish Bike Week dostępne tutaj.

Parada motocykli – wideo
Share

Zobacz również

Leave a Reply