Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży w Czarnym Borze

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili kilka dni temu, kto jest sprawcą kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się przy jednej z ulic w Czarnym Borze. Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc. Mężczyzna odpowie także za włamanie do zaparkowanego samochodu.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w Czarnym Borze w połowie stycznia tego roku. Policjanci ustalili, że sprawca po wybiciu szyby w pomieszczeniu gospodarczym dostał się do jego wnętrza skąd ukradł elektronarzędzia, sterownik do pieca gazowego, wentylator oraz myjkę ciśnieniową powodując straty w wysokości 1350 złotych.

Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili 25-latkowi także popełnienie podobnego czynu w Boguszowie-Gorcach. W połowie lutego mężczyzna włamał się do zaparkowanego busa i zabrał z niego radioodtwarzacz. Boguszowianin przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. W toku pracy operacyjnej policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment