Policjanci zatrzymali mężczyznę za przestępstwa narkotykowe

Policjanci Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki Policji 04 kwietnia br. zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie ponad 1000 porcji środków odurzających w postaci amfetaminy. Zatrzymany usłyszał kilka zarzutów. Na podstawie dowodów zgromadzonych w tej sprawie sąd na wniosek kamiennogórskich funkcjonariuszy i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki Policji zatrzymali 30 – letniego mężczyznę mieszkańca Kamiennej Góry, który podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze na terenie Kamiennej Góry w miejscu jego zamieszkania znaleźli amfetaminę. Okazało się, że z zabezpieczonych substancji można było uzyskać ponad 1000 porcji narkotyków. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego udowodnili również zatrzymanemu kilkukrotne udzielanie substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W mieszkaniu zabezpieczyli również wagę służącą do porcjowania narkotyku.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, a zatrzymanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące biorąc również pod uwagę wcześniejszą jego karalność. Zatrzymany również był poszukiwany nakazem Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment