Uczeń przyniósł skonstruowane przez siebie urządzenie zapalne

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 04 kwietnia br. na terenie jednej ze szkół powiatu kamiennogórskiego zabezpieczyli dziwny przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Jak się okazało na teren szkoły wniósł go uczeń, chwaląc się z jednej z nauczycielek, iż znajduje się w posiadaniu urządzenia zapalnego z zawartością potłuczonego szkła. Szybka reakcja nauczycielki zapobiegła ewentualnej tragedii.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w dniu 04 kwietnia br. w godzinach porannych otrzymał zgłoszenie o wniesieniu ładunku wybuchowego na teren z jednej szkół w powiecie kamiennogórskim. Niezwłocznie na miejsce skierował patrole Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz patrol mienersko – pirotechnicznego z kamiennogórskiej jednostki Policji.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż 14 – letni uczeń wniósł dziwny przedmiot przypominający urządzenie zapalne wyposażone w lont. Chłopcu, który pokazał przedmiot nauczycielce został on natychmiast odebrany przez innego pracownika szkoły i wyniesiony z budynku a zewnatrz. Znajdujący się na miejscu policjanci zabezpieczyli przedmiot w wykopanym w ziemi dole. O fakcie został również poinformowany Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny we Wrocławiu. Policjanci w trakcie dalszych czynności dokonali zatrzymania 14 – latka. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nieletniego ujawnili drugie podobne urządzenie zapalne.

Przybyli na miejsce antyterroryści po oględzinach przedmiotów stwierdzili, iż konstrukcje nie są ładunkami wybuchowymi urządzeniami zapalnymi. Skonstruowany w sposób amatorski środek zapalny składający się plastykowej butelki, benzyny, szkła, saletry oraz lontu wykonanego z materiału był zagrożeniem pożarowym dla osób znajdujących się w jego rejonie.

Funkcjonariusze umieścili nieletniego w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy do dyspozycji Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze. Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Nieletnich Wydziału Kryminalnego na podstawie zgromadzonych ustaleń i materiałów przedstawili nieletniemu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mienia jak również gróźb karalnych. Jak tłumaczył policjantom nieletni chciał on zastraszyć innych kolegów swoim zachowaniem.

Obecnie o losie nieletniego dalszą decyzję podejmie sędzia Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment