Policjanci i Straż Pożarna kontrolowali obóz harcerski

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 02 lipca br. wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze dokonali kontroli obozu harcerskiego znajdującego się na terenie powiatu kamiennogórskiego. Policjanci realizują polecenia Komendy Głównej Policji związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry pojawili się niespodziewanie na obozie harcerskim zorganizowanym na terenie Gminy Lubawki. To skutek ubiegłorocznych wydarzeń, kiedy podczas wichury zginęły dwie harcerki. Ścisłą współpracę pomiędzy służbami zawiązano w ramach działań zwiększających poziom bezpieczeństwa uczestników obozów wakacyjnych, utrzymywania kontaktu z właściwymi terenowo służbami ratunkowymi.

Współdziałanie służb ma służyć wypracowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom. Z uczestnikami obozu przeprowadzono krótkie szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego oraz przygotowanie miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia. Omówiono zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Dla kamiennogórskich policjantów sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Policjanci oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze uwrażliwiali uczestników obozu na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment