Podpisano umowę na budowę przedszkola publicznego w Krzeszowie

W dniu 25 stycznia 2021 roku w sali narad Urzędu Gminy Kamienna Góra odbył się briefing prasowy i podpisanie umowy na budowę przedszkola publicznego w Krzeszowie wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. W briefingu udział wzięli: Patryk Straus – Wójt Gminy Kamienna Góra, Daniel Kubacki – Wykonawca inwestycji, Arkadiusz Wierciński – Kierownik Referatu Rozwoju i Infrastruktury.

Przypominamy, że w ramach inwestycji w Krzeszowie zostanie wybudowany nowy budynek wolnostojący o powierzchni 715 m2 (wartość netto), w którym znajdą się cztery oddziały przedszkolne. Wartość projektu wynosi ponad 7, 5 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej jest wsparte rekordową kwotą ponad 6,1 mln zł. Wkład własny wynosi blisko 1,4 mln zł.

Poza salami dydaktycznymi w budynku znajdą się również pomieszczenia biurowe, socjalne, kuchnia, magazyn, szatnie oraz zaplecze sanitarno-higieniczne. Budynek będzie ogrzewany gazem sieciowym oraz zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Dotychczasowy budynek przedszkola ma zostać zaadaptowany na żłobek gminny.

Budowa przedszkola to kolejna milionowa inwestycja realizowana na terenie gminy Kamienna Góra i powinna się zakończyć w połowie 2022 roku. O złożonym wniosku na budowę przedszkola publicznego w Krzeszowie informowaliśmy już w październiku 2019 roku.

Share

Zobacz również

Leave a Reply